NEWS

Camino PORTUGUES da Coasta

z PORTA do SANTIAGO de COMPOSTELA po pobreží cez TUI

Pre COVID-19 odložené!

O novom termíne Vás budeme vopred informovať.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image


Naša cesta začína naším stretnutím na letisku v druhom najväčšom meste Portugalska - v Porte - 15. mája 2020. Tu sa spozná celá naša skupina, ktorá bude spoločne putovať až do cieľa našej cesty. Deň príletu využijeme na zoznámenie a prechádzku historickým centrom mesta. Tu sa zaregistrujeme v miestnej katedrále, kde nám vystavia pútnické pasy CREDENCIAL. Od tejto chvíle už budete pútnikom a môžete sa ísť ubytovať do prvej pútnickej ubytovne ALBERGUE. Na druhý deň ráno sa vydáme spoločne na cestu.

Camino PORTUGUES da Coasta - Portugalská pobrežná cesta je alternatívnou cestou ku klasickému Camino Portugues Central, ktoré vedie vnútrozemím. Portugalská cesta je jednou z najvýznamnejších trás do Santiaga de Compostela. Je priamo spojená so životom a smrťou sv. Jakuba staršieho v 1. storočí. Putovanie začína v malebnom prístavnom meste Porto, ktoré je zapísané na zozname UNESCO. Táto cesta vedie cez pôvabné prímorské mestá a dedinky, ktoré ležia na pobreží Atlantiku. V priebehu 12 dní objavíte divokú krásu oceánu a piesočné pláže pobrežia severného Portugalska, aj zelené hory a lúky južnej Galície. Ochutnáte miestne jedlá, morské plody a miestne vynikajúce víno. Cestou prekročíte hranicu medzi Portugalskom a Španielskom v meste Tui, kde sa napojíme na Camino Portugues Central. Táto cesta vedie po pôvodnej trase starej rímskej cesty XIX, ktorá viedla cez mesto Iria Flavia, dnešný Padrón. Traduje sa, že práve tu má apoštol Jakub svoje prvé kázanie na Iberskom poloostrove. Neskôr, po jeho poprave v Jeruzaleme, tu zakotvila loď s Jakubovým telom, ktoré priviezli jeho žiaci Theodore a Athanasius . To potom pochovali na mieste, kde dnes stojí katedrála sv. Jakuba v Santiagu de Compostela, ktoré bude po zhruba 250 km aj naším cieľom.

Naša cesta je naplánovaná tak, že pokračuje výletom autobusom na pobrežie atlantického oceánu do mesta Finisterre a na druhý deň jednou etapou do rybárskej dediny Muxia. O týchto mystických miestach si naši predkovia mysleli, že sú "na konci sveta". V prípade, že niekto zo skupiny nebude mať o túto cestu záujem, môže ukončiť svoje putovanie aj v Santiagu. Pre ostatných putovanie bude pokračovať ešte 4 dni a opäť sa skončí v Santiagu de Compostela. Rozlúčime sa na letisku, alebo na stanici v Santiagu, odkiaľ sa rozpŕchneme domov.

Nižšie nájdete itinerár našej cesty aj s termínmi odchodov lietadiel a autobusov. Ceny boli aktualizované 27. januára 2020. Letenky si môžete zakúpiť sami alebo cez našu spoločnosť. V prípade záujmu a ďalších otázok ma, prosím, neváhajte kontaktovať.


ROMAN NERADNÝ

Tel.: +421 905 810 232

mail: neradny@perronegro.sk


Ako Life coaching formou putovania prebieha a koľko to stojí?


Skupina: optimálne 2 až 4 osoby, maximálne 6

Cena: 50,00 € / 1 deň a osobu


Cena obsahuje:

Prípravu a plán cesty

Organizačné zabezpečenie leteniek a transferov

Doprovod počas cesty (fyzická aj mentálna podpora)

1 hodina couchovacieho rozhovoru denne

Cena neobsahuje:

Cenu za letenky a transfery

Náklady na ubytovanie

Náklady na stravu

Cestovné poistenie


Neváhaj a poď!

Ak sa chcete o našich cestách a podmienkach účasti dozvedieť viac, neváhajte a napíšte nám (neradny@perronegro.sk). Počet miest je limitovaný 6 osobami. Minimálny počet účastníkov sú 2 osoby.


Camino PORTUGUES da Coasta 2020

Camino PORTUGUES da Coasta - Portugalská pobrežná cesta je alternatívnou cestou klasickému Camino Portugues Central. Táto cesta začína v Porte a vedie cez pôvabné prímorské mestá a dedinky, ktoré ležia na pobreží Atlantiku. V priebehu 12 dní objavíte divokú krásu a piesočné pláže pobrežia severného Portugalska, aj zelené hory južnej Galície. Do Santiaga de Compostela dorazíme po prejdení 250 km.

Pre COVID-19 odložené!

O novom termíne Vás budeme vopred informovať.