Putuj!

Camino PORTUGUES da Coasta 2023

z PORTA do SANTIAGO de COMPOSTELA po pobreží cez TUI

12. - 25. september 2023Vaša cesta začína odletom z letiska Schwechat - Viedeň alebo naším stretnutím v druhom najväčšom meste Portugalska - Porto. Tu sa spozná celá naša skupina, ktorá bude spoločne putovať až do cieľa našej cesty. Deň príletu využijeme na zoznámenie a prechádzku historickým centrom mesta. Tu sa zaregistrujeme v miestnej katedrále, kde nám vystavia pútnické pasy CREDENCIAL. Od tejto chvíle už budete pútnikom a môžete sa ísť ubytovať do prvej pútnickej ubytovne ALBERGUE. Na druhý deň ráno sa vydáme spoločne na cestu.

Camino PORTUGUES da Coasta - Portugalská pobrežná cesta je alternatívnou cestou ku klasickému Camino Portugues Central, ktoré vedie vnútrozemím. Portugalská cesta je jednou z najvýznamnejších trás do Santiaga de Compostela. Je priamo spojená so životom a smrťou sv. Jakuba staršieho v 1. storočí. Putovanie začína v malebnom prístavnom meste Porto, ktoré je zapísané na zozname UNESCO. Táto cesta vedie cez pôvabné prímorské mestá a dedinky, ktoré ležia na pobreží Atlantiku. V priebehu 10 dní objavíte divokú krásu oceánu a piesočné pláže pobrežia severného Portugalska, aj zelené hory a lúky južnej Galície. Ochutnáte miestne jedlá, morské plody a miestne vynikajúce víno. Cestou prekročíte hranicu medzi portugalským mestom Valença a španielskym  mestom Tui, kde sa napojíme na Camino Portugues Central. Táto cesta vedie po pôvodnej trase starej rímskej cesty XIX, ktorá viedla cez mesto Iria Flavia, dnešný Padrón. Traduje sa, že práve tu mal apoštol Jakub svoje prvé kázanie na Iberskom poloostrove. Neskôr, po jeho poprave v Jeruzaleme, tu zakotvila loď s Jakubovým telom, ktoré priviezli  jeho žiaci Theodore a Athanasius. To potom previezli a pochovali na mieste, kde dnes stojí Katedrála sv. Jakuba v Santiagu de Compostela, ktoré bude po zhruba 250 km aj naším cieľom. 

Naša cesta je naplánovaná tak, že bude pokračovať výletom autobusom na pobrežie Atlantického oceánu do mesta Finisterre a na druhý deň jednou etapou do rybárskej dediny Muxia. O týchto mystických miestach si naši predkovia mysleli, že sú "na konci sveta". V prípade, že niekto zo skupiny nebude mať o túto cestu záujem, môže ukončiť svoje putovanie aj v Santiagu. Pre ostatných putovanie bude pokračovať ešte 4 dni a opäť sa skončí v Santiagu de Compostela. Rozlúčime sa na letisku, alebo na stanici v Santiagu, odkiaľ sa rozpŕchneme domov.


ROMAN NERADNÝ

Tel.: +421 905 810 232

mail: neradny@perronegro.sk


Ako Life coaching formou putovania prebieha a koľko to stojí?


Skupina: optimálne 2 až 4 osoby, maximálne 6

Cena: dohodou


Cena obsahuje:

Prípravu a plán cesty

Organizačné zabezpečenie leteniek a transferov

Cenu za letenky a transfery

Náklady na ubytovanie

Doprovod počas cesty (fyzická aj mentálna podpora)

1 hodina couchovacieho rozhovoru denne

 

Cena neobsahuje:

Náklady na stravu

Cestovné poistenie


Chcete sa o Life coachingu a putovaní dozvedieť viac?

Kontaktujte nás mailom alebo telefonicky.