NEWS

Najbližšie pre vás pripravujeme

Camino INGLÉS 2024


11 dní putovania z Ferrol do Santiaga de Compostela 

od pobrežia Atlantického oceánu cez zelené srdce Galície


 5. - 16. september 2024

Camino Inglés -  je menej známa trasa a začína v prístavných mestách A Coruña alebo Ferrol v severozápadnom Španielsku. Podmienkou pre získanie certifikátu Compostela je prejsť pešo minimálne 100 km, a preto sa naše putovanie začne v meste Ferrol.


Napriek svojej menšej dĺžke nerobí kompromisy v zážitkoch z Camina. Patrí medzi menej preplnené trasy, a preto poskytuje osamelejší a intímnejší zážitok. Náročnosť len mierna a dĺžku denných etáp sme náročky skrátili na cca 15 km, aby boli vhodné aj pre starších a menej kondične zdatných pútnikov. 

Pri výbere ubytovacích zariadení sme mysleli na vašu regeneráciu a uprednostnili tie s vyšším štandardom (penzión, hotel) s dvojlôžkovými izbami a samostatným alebo zdieľaným soc. zariadením.

Galícijská pohostinnosť, s ktorou sa tu  stretnete, je veľmi srdečná. Budete mať dosť času na spoznávanie a objavovanie histórie, architektúry, kultúry aj miestnej kuchyne. 


Naše putovanie ukončíme v Santiagu de Compostela prehliadkou mesta, návštevou múzea pútnictva a samozrejme pútnickej sv. omše v Katedrále sv. Jakuba.

uzávierka prihlášok do 30. 6. 2024

Skupina: minimálne 4 osoby, maximálne 6

Camino del NORTE 2024


16 dní putovania, zo San Sebastian do Santillana del Mar

po severnom pobreží Španielska


21. september - 6. október 2024

Naša skrátená verzia Camino del Norte - cca 300 km, začína v baskickom meste San Sebastian, ktoré je známe svojimi „pintxos“ a fantastickou kuchyňou. Camino vedie pozdĺž úchvatného pobrežia, ktoré sa často nazýva aj „Zelené Španielsko“. Je jednou z najstarších a najobľúbenejších ciest do Santiaga de Compostela. 


Do mesta Bilbao budeme pokračovať cez Gerniku, ktorú preslávilo Picassovo dielo s rovnakým názvom a končí pri pôsobivom Guggenheimovom múzeu. Z Bilbaa do Santanderu budete prechádzať okolo krásnych piesočnatých pláží a skalnatých zátok. Na noc sa zastavíte v malebných prímorských mestečkách, Portugalete, Castro Urdiales, Laredo a Noja. Zo Santandru sa ešte vydáme do stredovekého mesta Santillana del Mar, ktoré preslávili maľby v jaskyni Altamira a jej múzeum a expozíciu na vašej ceste nemôžete vynechať.

uzávierka prihlášok do 30. 6. 2024

Skupina: minimálne 4 osoby, maximálne 6

Neváhaj a poď!

Ak sa chcete o našich cestách a podmienkach účasti dozvedieť viac, neváhajte a napíšte nám (neradny@perronegro.sk). Počet miest je limitovaný 6 osobami. Minimálny počet účastníkov sú 4 osoby.