NEWS

Camino PRIMITIVO

z OVIEDA do SANTIAGA po stopách kráľa Alfonsa II.

Táto cesta je spojená s návštevou veľtrhu FAIRWAY 2020 v Santiagu.

22. október - 14. november 2020


Pre COVID-19 odložené!

O novom termíne Vás budeme vopred informovať.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Naša cesta začína 21. marca na letisku Schwechat - Viedeň, alebo naším stretnutím v hlavnom meste Španielska v Madride. Tu sa spozná celá naša skupina, ktorá bude spoločne putovať až do cieľa našej cesty. Deň príletu využijeme na zoznámenie a prechádzku historickým centrom mesta. Na druhý deň nás čaká presun vlakom alebo autobusom do mesta Oviedo. Tu sa zaregistrujeme a vystavia nám pútnické pasy CREDENCIAL. Od tejto chvíle už budete pútnikom a môžete sa ísť ubytovať do prvej pútnickej ubytovne ALBERGUE. Naša cesta Camino PRIMITIVO, alebo pôvodná (prvá) cesta, je najstaršou pútnickou cestou v Španielsku. Už v roku 812 ňou putovali prví pútnici na čele s Alfonzom II., kráľom Astúrie. Ten sa vydal do dnešného Santiaga de Compostela, vyhlásiť nájdený hrob apoštola Jakuba staršieho za pravý. Camino PRIMITIVO sa začína v elegantnom stredovekom meste Oviedo, ktoré je dodnes hlavným mestom regiónu Astúria. Táto trasa je jednou z najnáročnejších pútnických ciest do Santiaga. Vaše úsilie, hlavne v jej prvej polovici, bude ale určite odmenené výhľadmi, ktoré stoja za námahu! Mesto Lugo je zhruba na polceste nášho putovania. Je známe svojím pôvodným rímskym opevnením, zapísaným na zozname UNESCO. Dokonale zachovaná stavba pochádza z 3. storočia. Vinie sa okolo starého mesta v dĺžke viac ako 2 km a je až 7 metrov široká. Má 85 veží a 10 brán, vrátane brány Porta Miñá, ktorou pútnici prechádzajú už viac ako 1000 rokov. Z Luga sa Camino Primitivo vydá po starej rímskej ceste, ktorá vedie pokojnými dedinkami, lesmi a jedinečnými stredovekými mostami. Naša cesta sa spája s najslávnejšou trasou Camino Francés v rušnom obchodnom meste Melide. Tá nás po 14 dňoch a 320 km putovania privedie až do Santiaga de Compostela. Tu navštívime výstavu FAIRWAY, ktorá sa špecializuje na pútnický cestovný ruch.

Naša cesta je naplánovaná tak, že pokračuje až na pobrežie atlantického oceánu do miest Finisterre a Muxia, o ktorých si naši predkovia mysleli, že sú "na konci sveta". V prípade, že niekto zo skupiny nebude mať o túto cestu záujem, môže ukončiť svoje putovanie už v Santiagu. Pre ostatných putovanie bude pokračovať ešte 7 dní a opäť sa skončí v Santiagu de Compostela. Rozlúčime sa na letisku, alebo na stanici v Santiagu, odkiaľ sa rozpŕchneme domov.

Nižšie nájdete itinerár cesty aj s termínmi odchodov lietadiel a autobusov. Ceny boli aktualizované 10. septembra 2020. Letenky si môžete zakúpiť sami alebo cez našu spoločnosť. V prípade záujmu a ďalších otázok ma, prosím, neváhajte kontaktovať.


ROMAN NERADNÝ

Tel.: +421 905 810 232

mail: neradny@perronegro.sk


Ako Life coaching formou putovania prebieha a koľko to stojí?


Skupina: optimálne 2 až 4 osoby, maximálne 6

Cena: 499,00 € / osoba


Cena obsahuje:

Prípravu a plán cesty

Organizačné zabezpečenie leteniek a transferov

Doprovod počas cesty (fyzická aj mentálna podpora)

10 hodín couchovacieho rozhovoru

Cena neobsahuje:

Cenu za letenky a transfery

Náklady na ubytovanie

Náklady na stravu

Cestovné poistenie


Neváhaj a poď!

Ak sa chcete o našich cestách a podmienkach účasti dozvedieť viac, neváhajte a napíšte nám (neradny@perronegro.sk). Počet miest je limitovaný 6 osobami. Minimálny počet účastníkov sú 2 osoby.