Putuj!

Camino del NORTE

zo San Sebastian do Santillana del Mar

21. september - 6. október 2024

uzávierka prihlášok do 30. 6. 2024

Camino del Norte - Severná cesta je jednou z najstarších a treťou najobľúbenejšou cestou do Santiaga po Camino France a Portugues. Vznikla približne v rovnakom čase ako Camino Primitivo. Bola preferovanou trasou pútnikov zo severného Španielska a zo zámorských oblastí, odkiaľ pútnici pricestovali po mori do prístavných miest a potom pešo pokračovali v ceste do Santiaga de Compostela. Camino del Norte vedie pozdĺž úchvatného pobrežia, ktoré sa často nazýva „Zelené Španielsko“. Začína sa v Baskicku a pokračuje cez regióny Kantábria a Astúria. Po cca 40 dňoch putovania a viac ako 800 km končí v Galícii v Santigu de Compostela. Cestou objavíte fascinujúce stredoveké mestá, malebné rybárske dedinky a nádherné piesočnaté pláže. Môžete navštíviť kráľovské paláce, múzeá a spoznávať miestnu kultúru aj vynikajúcu kuchyňu.


Vďaka členitému reliéfu je to stredne náročná až náročná trasa a odporúča sa pre skúsených turistov s dobrou kondíciou. Etapy tejto časti Camina, s mnohými výstupmi a dlhšími vzdialenosťami. Napriek ich náročnosti stoja za všetku námahu. Ide o oblasť výnimočnej prírodnej krásy s kontrastom modernosti a tradície. To dáva tejto trase jedinečný charakter, aký nenájdete nikde inde v Španielsku. Okrem stredovekej architektúry je tu aj veľa starých kostolov a kaplniek, ktoré potešia záujemcov o náboženskú históriu.

 

Vaše dobrodružstvo na skrátenej - prvej časti Camino del Norte sa začína v pobrežnom meste San Sebastian, v baskickom jazyku Donostia. Baskicko je známe svojou fantastickou kuchyňou a svojimi „pintxos“. San Sebastian je gastronomickou mekkou milovníkov jedla a domovom niektorých z najlepších šéfkuchárov. Nachádza sa tu  najviac reštaurácií ocenených hviezdičkou Michelin v Európe.


Cesta do 127 km vzdialeného mesta Bilbao nás povedie aj cez historické mesto Gernika, ktoré preslávilo Picassovo majstrovské dielo s rovnakým názvom, a končí pri pôsobivom Guggenheimovom múzeum. V Bilbao môžete zažiť a objaviť mnoho zaujímavých vecí, preto vám odporúčame stráviť tu deň navyše.


Z Bilbaa do Santanderu budete míňať krásne piesočnaté pláže a skalnaté zátoky. Na noc sa zastavíte v malebných prímorských mestečkách, Portugalete, Castro Urdiales, Laredo a Noja. Santander je zas plný dramatických scenérií a skvelej uvoľnenej atmosféry.


Zo Santandru je pred nami ešte cesta do stredovekého mesta Santillana del Mar, pravdepodobne jedno z najkrajších na trase. To preslávili prehistorické maľby v jaskyni Altamira, ktorej múzeum a expozíciu na vašej ceste nemôžete vynechať.


Ako Life coaching formou putovania prebieha a koľko to stojí?


Skupina: minimálne 4 osoby, maximálne 6

Cena: dohodou


Cena obsahuje:

Prípravu a plán cesty

Organizačné zabezpečenie leteniek a transferov

Cenu za letenky a transfery

Náklady na ubytovanie

Doprovod počas cesty (fyzická aj mentálna podpora)

1 hodina couchovacieho rozhovoru denne

 

Cena neobsahuje:

Náklady na stravu

Cestovné poistenie


Chcete sa o Life coachingu a putovaní dozvedieť viac?

Kontaktujte nás mailom alebo telefonicky.