Putuj!

Camino FINISTERRE a MUXIA 2024

zo SANTIAGA až na koniec sveta 

5. - 14. mája 2024

uzávierka prihlášok do 8. 3. 2024

Vaša cesta začína odletom z letiska Schwechat – Viedeň, alebo naším stretnutím v hlavnom meste Galície v Santiagu de Compostela. Tu sa spozná celá naša skupina, ktorá bude spoločne putovať. Deň príletu využijeme na zoznámenie a prechádzku historickým centrom mesta. Zaregistrujeme sa v pútnickej kancelárii, kde nám vystavia pútnické pasy CREDENCIAL.

Od tejto chvíle už budete pútnikom a môžete sa ísť ubytovať do prvej pútnickej ubytovne ALBERGUE.

No v prípade našej cesty sme pre Vás naplánovali ubytovanie v zariadeniach typu hotel a penzión s vyšším štandardom ubytovania v samostatných dvojlôžkových izbách s vlastným soc. zariadením. Na druhý deň ráno sa vydáme spoločne na cestu.

 

Camino de FINISTERRE (galícijsky Fisterra)  vedie na mys Finisterre, nazývaný aj "Koniec sveta". Je to starodávna cesta, ktorá má predkresťanský pôvod. Je to jediná trasa, ktorá začína v Santiagu de Compostela a vedie pútnikov na západ k ohromujúcemu Atlantickému oceánu a na pobrežie Galície. Prechádzať budete nedotknutou krajinou s lánmi polí a dedinkami s veľkolepými scenériami a výbornou tradičnou kuchyňou s chutnými morskými plodmi. Keď dorazíte do Finisterre, užijete si panoramatické výhľady na oceán, návštevu ruín pustovne ermita de San Guillerme, či mystických “Pedras Santas”. Otužilejší sa môžu okúpať vo vlnách Atlantického oceánu na krásnych pieskových plážach. Za absolvovanie tejto trasy vám vystavia potvrdenie o absolvovaní tejto cesty „Finisterrana“.

 

Ďalej bude naše putovanie pokračovať dva dni pozdĺž drsného pobrežia do malebnej rybárskej dediny Muxia, ktorá je známa medzi pútnikmi vďaka svätyni Santuario da Virxe da Barca, ktorá stojí v blízkosti „magických“ kameňov na brehu oceánu.

 

Túto 10-dňovú púť dlhú cca 125 km je možné absolvovať aj v opačnom smere, z Finisterry cez Muxia do Santiaga, po dohode celej skupiny. V tom prípade získate certifikát o absolvovaní púte do Santiaga zvaný COMPOSTELA.

Naša cesta sa skončí v Santiagu de Compostela, prehliadkou mesta, návštevou múzea pútnictva a samozrejme pútnickej sv. omše v Katedrále sv. Jakuba.

Domov sa vrátime letom s medzipristátím v Madride a rozlúčime sa na letisku Schwechat vo Viedni, odkiaľ sa rozpŕchneme domov.


Návštevu mysu Finisterre a Muxia je možné absolvovať aj ako trojdňový výlet autobusom, ako doplnkovú k niektorej z našich trás do Santiaga de Compostela.


Ako Life coaching formou putovania prebieha a koľko to stojí?


Skupina: minimálne 4 osoby, maximálne 6

Cena: dohodou


Cena obsahuje:

Prípravu a plán cesty

Organizačné zabezpečenie leteniek a transferov

Cenu za letenky a transfery

Náklady na ubytovanie

Doprovod počas cesty (fyzická aj mentálna podpora)

1 hodina couchovacieho rozhovoru denne

 

Cena neobsahuje:

Náklady na stravu

Cestovné poistenie


Chcete sa o Life coachingu a putovaní dozvedieť viac?

Kontaktujte nás mailom alebo telefonicky.