Putuj!

Camino Inglés

z FERROL do SANTIAGO de COMPOSTELA 

5. - 16. september 2024

uzávierka prihlášok do 30. 6. 2024

Camino Inglés - Anglická cesta, je menej známa trasa Camino de Santiago.

Začína v prístavných mestách Ferrol alebo A Coruña v severozápadnom Španielsku. Trasu tradične využívali pútnici zo severnej Európy, najmä z Anglicka a Írska. Z Ferrol do Santiaga de Compostela je to 119 kilometrov a 75 kilometrov z mesta A Coruña. Aj keď je A Coruña väčším a atraktívnejším východiskovým bodom, veľa pútnikov tu svoje Camino nezačína. Podmienku pre získanie certifikátu Compostela, prejsť pešo minimálne 100 km, spĺňa iba cesta z Ferrol. Trasou cez A Coruña väčšinou pokračujú pútnici smerujúci po trase Camino Celtic z Írska. Napriek svojej kratšej dĺžke Camino Inglés nerobí kompromisy v zážitkoch z Camina. Patrí medzi menej preplnené trasy, a preto poskytuje osamelejší a intímnejší zážitok. Galícijská pohostinnosť, s ktorou sa stretnete, je veľmi srdečná. Celkovo je Camino Inglés fantastickou voľbou pre tých, ktorí majú obmedzený čas, ale chcú zažiť duchovné a kultúrne bohatstvo Camino de Santiago.


Naša trasa je naplánovaná príetom do mesta A Coruña, kde strávime prvú noc, absolvujeme prehliadku centra a návštevu Torre de Hercules. Tento impozantný rímsky maják, ktorý je symbolom mesta a jeho najznámejšou dominantou, vedie lode do mestského prístavu už viac ako 2000 rokov.

Na druhý deň sa presunieme do mesta Ferrol, z ktorého sa  vydáme pozdĺž členitého pobrežia cez historické mestá ako Pontedeume a Betanzos do vnútrozemia zelenej krajiny a lesov vidieckej Galície. Budete mať dosť času na spoznávanie a objavovanie histórie, architektúry, kultúry aj miestnej kuchyne. Putovanie ukončíme v Santiagu de Compostela prehliadkou mesta, návštevou múzea pútnictva a samozrejme pútnickej sv. omše v Katedrále sv. Jakuba.

 

Náročnosť Camino Ingles je len mierna. Plánovanú dĺžku denných etáp cesty sme náročky skrátili, aby boli vhodné aj pre starších a menej kondične zdatných pútnikov. Uprednostnili sme aj ubytovacie zariadenia  s vyšším štandardom (penzión, hotel) s dvojlôžkovými izbami a samostatným alebo zdieľaným soc. zariadením.


V prípade vášho záujmu a po dohode celej skupiny, môžeme našu cestu zakončiť výletom autobusom k oceánu.  O Finisterre, si naši predkovia mysleli, že je "na konci sveta". Pútnici sem smerovali už v predkresťanských časoch.

Ako Life coaching formou putovania prebieha a koľko to stojí?


Skupina: minimálne 4 osoby, maximálne 6

Cena: dohodou


Cena obsahuje:

Prípravu a plán cesty

Organizačné zabezpečenie leteniek a transferov

Cenu za letenky a transfery

Náklady na ubytovanie

Doprovod počas cesty (fyzická aj mentálna podpora)

1 hodina couchovacieho rozhovoru denne

 

Cena neobsahuje:

Náklady na stravu

Cestovné poistenie


Chcete sa o Life coachingu a putovaní dozvedieť viac?

Kontaktujte nás mailom alebo telefonicky.