Putuj!

STEVENSONOVA CESTA

Po stopách Roberta Louisa Stevensona cez francúzske pohorie Cévennes

14. - 28. máj 2023

 


Diaľková trasa GR 70 je známa tiež ako Cesta Roberta Louisa Stevensona. Je dlhá približne 225 kilometrov a vedie z Le-Puy-en-Velay do mesta Alès, cez pohorie Cévennes. Cesta sleduje trasu, po ktorej sa vydal Robert Louis Stevenson s oslicou Modestinou v roku 1878. Svoje zážitky z putovania neskôr opísal v knihe - Putovanie s oslicou do hôr, ktorá bola jedným z prvých cestopisov. Málokto vie, že R. L. Stevenson, autor známych románov Ostrov pokladov, či Podivný prípad Doktora Jekylla a Pána Hyda, bol aj vášnivým cestovateľom a priekopníkom tohoto žánru.

 

Vydajte sa po jeho stopách cez departmenty stredného Francúzska Haute-Loire, Lozère a Gard. Spoznajte príbehy o Gévaudanskej beštii, či o histórii povstania Kamisardov.

Táto cesta je vhodná pre skúsenejších pútnikov – turistov. Prevedie vás cez husté lesy, polia, lúky, vresoviská a pasienky v najmenej obývanej časti Francúzska. Prechádzať budete cez malebné kamenné dedinky a stredoveké mestečká, okolo jazier a pozdĺž horských bystrín.

 

Putovanie zavŕšime návštevou mesta Marseille, ktoré podľa povesti založili vďaka láske, 599 rokov pred naším letopočtom. Spoznáte príbeh fénického moreplavca menom Protis a princeznej Gyptis a jeden z najstarších stredomorských prístavov. Navštívime aj nádhernú baziliku Notre-Dame de la Garde, ktorá sa týči nad mestom. Môžete tu ochutnať miestnu slávnu delikatesu - rybaciu polievku Bouillabaisse.

 www.chemin-stevenson.org


Ako Life coaching formou putovania prebieha a koľko to stojí?


Skupina: minimálne 4 osoby, maximálne 6

Cena: dohodou


Cena obsahuje:

Prípravu a plán cesty

Organizačné zabezpečenie leteniek a transferov

Cenu za letenky a transfery

Náklady na ubytovanie

Doprovod počas cesty (fyzická aj mentálna podpora)

1 hodina couchovacieho rozhovoru denne

 

Cena neobsahuje:

Náklady na stravu

Cestovné poistenie


Chcete sa o Life coachingu a putovaní dozvedieť viac?

Kontaktujte nás mailom alebo telefonicky.